Посольство України в Сполучених Штатах Америки

Київ 17:57

Про Тринідад і Тобаго

Внутрішнє становище

Тринідад і Тобаго – республіка з двопартійною системою і двопалатним парламентом. Главою держави є Президент, який обирається членами Палати представників і Сенату на п’ятирічний термін. З лютого 2013 року Президентом Тринідаду і Тобаго є колишній суддя Міжнародного кримінального суду Ентоні Кармона.

Законодавча влада належить двопалатному парламенту, до складу якого входить Палата представників (41 особа) та Сенат (31 особа). Члени Палати представників обираються на п’ятирічний термін загальним голосуванням за мажоритарними округами, Сенату – призначаються Президентом за попереднім узгодженням частини членів законодавчого органу з Прем’єр-міністром та лідером опозиції країни.

Виконавча влада здійснюється урядом, який очолює Прем’єр-міністр. Главу уряду призначає Президент. Як Прем’єр-міністр, так і члени кабінету призначаються з членів парламенту. Прем’єр-міністр є підзвітним Палаті представників.

З вересня 2015 року Прем’єр-міністром Тринідад і Тобаго є Кейсі Роулі, лідер «Народного національного руху» – Прем’єр-міністр країни.

У країні функціонує багатопартійна система, але домінуючу роль відіграють дві партії – Народний національний рух, який на останніх парламентських виборах отримав 23 місця (із 41) у Палаті представників, та  Об’єднаний національний конгрес, колишня провладна коаліція з 18 місцями.

Зовнішня політика

Визначальними факторами, які впливають на зовнішню політику Республіки Тринідад і Тобаго, є невелика чисельність населення країни, обмеженість природних ресурсів, наявність запасів нафти, відкритість економіки, незахищеність від зовнішньоекономічних чинників, а також вразливість перед природними лихами.

Зовнішня політика Тринідаду і Тобаго ґрунтується на принципах поваги до суверенітету і суверенної рівності всіх держав, невтручання у внутрішні справи інших держав, з урахуванням відповідальності міжнародного співтовариства за вжиття колективних заходів у разі значних внутрішньодержавних порушень прав людини або геноциду, поваги до міжнародного права і принципів Статуту ООН.

Пріоритетами зовнішньої політики Тринідаду і Тобаго є підтримка і розвиток відносин зі стратегічними партнерами у двосторонньому, регіональному та багатосторонньому форматах, а також активна діяльність на міжнародній арені (ООН, спеціалізовані установи ООН, Рух неприєднання, «Група 77», Британська Співдружність, ОАД, Країни Африки, Карибського басейну і Тихоокеанського регіону (ACP), СОТ, КАРИКОМ).

Республіка Тринідад і Тобаго підтримує активний політичний діалог з сусідніми країнами Карибського басейну, державами Північної та Латинської Америки, має сталі зовнішньоекономічні зв’язки з європейськими партнерами. В країні працюють 30 дипломатичних представництв іноземних держав. Республіка відома як надійний захисник політики міжнародної безпеки і характеризується експертами як послідовний і передбачуваний партнер.