Посольство України в Сполучених Штатах Америки

Київ 16:17

Про Антигуа і Барбуду

Внутрішнє становище в Антигуа і Барбуді

Антигуа і Барбуда — незалежна держава у складі Співдружності, очолюваної Великобританією. Форма правління – федеральна парламентська представницька демократична монархія. У державі діє конституція від 1 листопада 1981 р. (дати набуття незалежності).

Глава держави — Королева Великобританії Єлизавета II, представлена Генерал-губернатором, який має місцеве громадянство. Генерал-губернатор — Родни Вільямс, який приступив до виконання своїх обов'язків у серпні 2014 р.

Законодавча влада представлена двопалатним Парламентом у складі Сенату і Палати представників. Термін повноважень Парламенту — 5 років. Сенат складається з 17 членів, які призначаються Генерал-губернатором. Голова Сенату обирається з числа його членів. Президент Сенату — Алинсия Вільямс-Грант (з 24 червня 2014 р.). Палата представників складається з 17 членів, які обираються загальним голосуванням. Спікер обирається з числа членів Палати представників. Спікер — Джеральд Вотт (з 25 червня 2014 р.).

Останні парламентські вибори в АіБ відбулись 12 червня 2014 р. відповідно до їх результатів місця у Палаті представників розподілилися таким чином: Лейбористська партія Антигуа – 14 місць, Об’єднана прогресивна партія – 3 місця.

Виконавча влада здійснюється урядом на чолі з Прем'єр-міністром, якого призначає Генерал-губернатор. Уряд підзвітний Парламенту. Прем'єр-міністр АіБ — Гастон Браун (на посаді з червня 2014 р.).

Судова влада є незалежною від законодавчої та виконавчої влад, і ґрунтується на британській правовій традиції.

Зовнішня політика Антигуа і Барбуди

Антигуа і Барбуда є членом ООН, Співдружності Націй, Організації Американських Держав, Організації Східнокарибських Держав, Боліваріанського альянсу для народів нашої Америки (АЛБА), Східнокарибської регіональної системи безпеки, альянсу «Петрокаріби», а також Світової організації торгівлі та Міжнародного кримінального суду.

Крім цього, країна є членом Карибського загального ринку (КАРІКОМ). Співробітництво у рамках КАРІКОМ спрямоване на здійснення спільних проектів в галузях туризму, освіти, регіональної безпеки, кризового менеджменту, здоров’я, спорту, мистецьких проектів, торгівлі, сільського господарства, збереження культурної спадщини.

В рамках програм з інтенсифікації функціонування демократичних інституцій, боротьби з викликами тисячоліття, прискорення інтеграційних процесів у країні Антигуа і Барбуда активно співпрацює з країнами-членами ОАД.

Антигуа і Барбуда підтримують високий рівень дипломатичних відносин з регіональними партнерами, передусім, США, країнами інших континентів, зокрема, Великобританією, іншими державами-членами ЄС, Китаєм, проводять ефективну роботу в рамках міжнародних організацій.

У питаннях зовнішньої політики країна керується принципами добросусідства та взаємоповаги, концентруючись, передусім, на залученні міжнародної технічної допомоги та розвитку економічного співробітництва.