Посольство України в Сполучених Штатах Америки

Київ 16:50

Сполучені Штати Америки

До уваги громадян України

З 1 січня 2014 р. Урядом Республіки Хорватія прийнято рішення встановити  безвізовий порядок в’їзду для іноземців, у тому числі громадян України, які мають діючу дво- або багаторазову шенгенську візу «С», довготермінову візу «Д» або дозвіл на перебування, виданий будь-якою країною Шенгенської зони. На момент залишення іноземцем території Хорватії зазначені вище шенгенські візи/дозвіл мають бути чинними. 

У разі необхідності в’їзду до Косово візи громадянам України оформлюються Посольством Косово в Республіці Албанія (Embassy of the Republic of Kosovo in Tirana, Rr.DonikaKastrioti, Vila nr 6, Tirane, www.ambasada-ks.net/al) та Генеральним консульством Косово в Стамбулі (General Consulate of the Republic of Kosovo in Istanbul, ValiKonagi Cad.No: 74 D 3 Nisantasi, Istanbul/Turkey, www.ambasada-ks.net/tr).

До 15 березня 2018 р. Уряд Республіки Македонія встановив безвізовий режим для громадян України. У зв’язку з цим, громадяни України, які подорожуватимуть до Македонії терміном перебування до 90 днів, в’їжджатимуть на її територію за наявності дійсного паспорта для виїзду за кордон, полісу медичного страхування та підтвердження фінансового забезпечення із розрахунку 50 євро на день перебування.

В свою чергу, громадяни України, які здійснюють поїздку до Македонії наземним транспортом, повинні оформити дво- або багаторазову візу для транзитного перетину території Румунії, Болгарії та/або інших країн.     

Рекомендації щодо правил поведінки

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки  та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи  своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

До уваги громадян України, які планують здійснювати подорожі до країн ЄС

За інформацією відповідних органів держав-членів ЄС, прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.Повідомляємо, що 26 червня 2013 р. Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 р., та доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями з новими вимогами щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Просимо враховувати зазначену вище інформацію під час здійснення подорожей до країн Європейського Союзу.

Принагідно інформуємо, що громадяни України можуть подавати клопотання про оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон, до консульських установ України на території США, відповідно до встановленого розподілу консульських округів.

З переліком необхідних документів для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна ознайомитися за посиланням:            

http://usa.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration

Поради громадянам України, які подорожують до Сполучених Штатів Америки

Пам’ятайте, що в США дуже строго слідкують за дотриманням законів. Тому завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху, а також не порушуйте обмеження, що стосуються вживання алкоголю та відвідання барів.

Вживання алкоголю до 21 року в США є незаконним. У більшості штатів алкоголь Ви зможете купити лише у спеціальних магазинах або ресторанах. Продавець або офіціант може запитати у Вас посвідчення особи для підтвердження Вашого віку. Вживання алкогольних напоїв у публічних місцях заборонено. Краще не вживайте алкогольні напої у присутності малолітніх дітей, в деяких штатах це може вважатись правопорушенням. 

Якщо Ви сіли за кермо у нетверезому стані, Вас можуть заарештувати.

Сполучені Штати є країною рівноправного ставлення до будь-яких осіб незалежно від раси, національності, віросповідання, сексуальної орієнтації тощо. Будь-які спроби дискримінації жорстко караються. Не використовуйте такі терміни як «негр» або «чорношкірий». Пам’ятайте про термін «афроамериканець».

Спроби залицяння до інших осіб можуть бути розцінені як сексуальне домагання, за що в США передбачено сувору відповідальність.

Дуже суворо в США відносяться до будь-яких спроб незаконного провезення наркотичних засобів. Навіть за спробу провести незначну партію наркотичних засобів незалежно від ступеню їх впливу на організм (важкі наркотики, легкі, наркотичні засоби в таблетках, засоби, які містять додавання наркотичних речовин тощо), Вас буде заарештовано. Міра покарання може коливатись від штрафних санкцій до довічного ув’язнення. 

Зажди пам’ятайте, що місця громадського відвідання (магазини, кафе, ресторани, готелі, автозаправні станції тощо) обладнанні камерами відеоспостереження і будь-яку Вашу дію буде відповідним чином зафіксовано.

Для викидання сміття користуйтесь сміттєвими урнами.  В деяких штатах, наприклад в Південній Кароліні, за викидання сміття на узбіччя дороги передбачено відповідальність від штрафу до тюремного ув’язнення.

Сполучені Штати Америки є країною, яка часто страждає від негоди (буревії, торнадо, шторми, повені тощо). Перед плануванням поїздки у конкретний регіон радимо пересвідчитись на веб-сайті  Національної метеорологічної служби США (www.weather.gov) у відсутності небезпечних ситуацій через погодні катаклізми.

Проходження кордону

Майже один мільйон людей щоденно в’їжджають на територію США. Усі особи, які прибувають в Сполучені Штати Америки, підлягають перевірці митними і прикордонними посадовими особами відповідності дотримання міграційних та митних процедур. Загальна інформація для відвідувачів США міститься за посиланням: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors 

Заповнення бланку в'їзної форми (І-94) - http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/i-94-instructions 

При проходженні кордону офіцери митно-прикордонної служби США попросять Вас здати відбитки пальців та зроблять фотокартку сітківки ока. Згадане правило не розповсюджується лише на власників віз типу А1/А2.

Увага! Не намагайтеся ввезти до США заборонені товари або продукти харчування. Інформація, яку Ви вкажете у митній декларації, буде предметом перевірки.

Готелі

Часом заселення (check in) вважається 16.00.  

Час розрахунку для виїзду (check out) - 11.00-12.00. У разі, якщо Ваш рейс пізніше, доведеться або доплатити за добу, або виписатися і здати багаж у камеру схову готелю. Гроші і коштовності краще зберігати у безплатних сейфах, розташованих за стійкою адміністратора або у номері.

Щоб не заблукати, рекомендується завжди мати при собі візитку свого готелю, яку безкоштовно можна взяти біля стійки адміністратора.

Ціни 

В усіх американських магазинах, ресторанах, кафе барах, готелях ціна вказується без урахування податку, фактично на 5-10% нижче тієї суми, яку потрібно заплатити. Розмір податку залежить від того штату, в якому розташований магазин.

Магазини

При придбанні засобів рибальства, спортивного туризму, полювання будьте впевнені, що такі товари не віднесено до товарів подвійного і спеціального призначення. Не виключені ситуації, коли за звичайний мисливський бінокль Вас може бути затримано в аеропорту за спробу вивезення спеціального товару без дозволу компетентних органів США. Краще уточніть у продавця питання відсутності обмежень на вивіз із США товарів, які Ви купуєте для цілей полювання, рибальства, спортивного туризму.

Як що Ви перебуваєте в магазині разом із Вашим знайомим, приятелем або родичем і бачите, що ця особа намагається приховати якісь товар та винести його із магазину без сплати, тобто, фактично вкрасти, краще негайно відійти від такої особи та до моменту проходу цією особою через каси, вийти із приміщення магазину.

Якщо Ви цього не зробили, камери відеоспостереження все одно Вас зафіксують і Вам може бути висунуто звинувачення як співучаснику крадіжки.

Чайові

Чайові автоматично не включаються в рахунок. У ресторанах, барах, таксі, казино треба орієнтуватися на 10-15% чайових. 

Умови працевлаштування

Загальна інформація

Як свiдчить практика, у бiльшостi випадкiв вiдсутнiсть знань про країну, умови перебування та працевлаштування в нiй призводять до того, що громадяни України довiряють свою долю сумнiвним посередницьким структурам, якi заробляють на "перепродажу" робочої сили закордонним замовникам.

При зверненні до посередницьких структур у кожному випадку уважно ознайомтесь з умовами, що ними пропонуються, та вимагайте пред'явлення не тільки ліцензії Мінпраці України, але й дозвіл Державного центру зайнятості України на посередництво у працевлаштуванні саме у Вами обраній країні.

Варто усвідомити, що внутрішнє законодавство іноземних держав, передусім, захищає власний ринок праці.

У цьому зв'язку необхiдно зазначити, що нелегальне працевлаштування за кордоном є правопорушенням, яке карається законом i тягне за собою адміністративну, а в деяких країнах й кримінальну вiдповiдальнiсть, з подальшою депортацiєю з країни та забороною в'їзду до неї на певний термін.

Отримання ж туристичних вiз передбачає саме туристичний характер поїздки, а не виїзд за кордон з метою подальшого працевлаштування.

Iноземцi, якi не отримали дозвiл на роботу у встановленому законодавством країни перебування порядку, вважаються нелегальними мiгрантами.

Необхiдною передумовою легального влаштування за кордоном на роботу є, зокрема, отримання до в'їзду в країну дозволу на працевлаштування. Для отримання такого дозволу, як правило, вимагається пiдтвердження вiд служби зайнятостi вiдповiдної країни, наявнiсть страхового забезпечення та iнших необхiдних документiв вiд iноземного роботодавця.

Слiд також зазначити, що правовий захист за кордоном громадянина України може бути забезпечений консульською установою нашої держави тільки в межах законодавства країни перебування.

«При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Увага! Роботодавець не має права вимагати у Вас паспорт громадянина України. Треба пам'ятати, що паспорт є власністю України.

 

Законодавство Сполучених Штатів Америкиу сферi працевлаштування 

Питання працевлаштування в США регулюється актом "Про iммiграцiю i громадянство США" 1952 року.

Iноземним фахiвцям дозволяється працювати в США на тимчасовiй або постiйнiй основах.

Право iноземних громадян на роботу в США є обмеженим. Для того, щоб отримати тимчасовий дозвiл на роботу в США (Employment Authorization document - EAD), iноземний працiвник повинен або мати американського роботодавця (у цьому випадку iноземець має право працювати тiльки на цього пiдприємця), або мати дозвiл на певний вид робiт.

Довiдково: До в'їзду в США бiльшiсть iноземних громадян проходять двi перевiрки. Перед видачею вiзи на в'їзд у Сполученi Штати, консульський спiвробiтник Посольства вирiшує, чи вiдповiдає мета в'їзду цiлi, передбаченої для вiдповiдної категорiї вiзи, i чи вiдповiдає заявник усiм критерiям допуску в США. Офiцiйно для працевлаштування в США потрiбна робоча вiза. Одразу пiсля приїзду до США, на кордонi усi неiммiгранти перевiряються офiцером Служби Iммiграцiї i натуралiзацiї (INS) для пiдтвердження їхньої квалiфiкацiї на в'їзд, визначення вiдповiдної класифiкацiї неiммiгранта i санкцiонування визначеної тривалостi перебування в США. Iноземнi працiвники, яких спонсорують американськi роботодавцi, повиннi мати попередньо схвалене USCIS клопотання про надання робочої вiзи.

У бiльшостi випадкiв тимчасовi iноземнi працiвники повиннi довести, що вони мають намiр повернутися на батькiвщину пiсля закiнчення визначеного iммiграцiйною службою термiну перебування. Прийом на роботу може бути здiйснений тiльки пiсля отримання дозволу вiд Мiнiстерства працi США, до якого додаються певнi гарантiї роботодавця.

Довiдково: За законами США, якщо iноземець знаходився в країнi протягом пiвроку i був пiйманий на нелегальному працевлаштуваннi, то його депортують з країни без права в'їзду протягом наступних трьох рокiв. Якщо ж iноземець працював нелегально протягом року i бiльше, йому буде заборонено в'їзд протягом наступних десяти рокiв.

Система прiоритетiв у сферi працевлаштування дозволяє деяким iноземцям отримати постiйне мiсце проживання ("Green Card") у США на пiдставi "пропозицiї про роботу в США". На даний час iммiграцiйне законодавство США надає 140 000 iммiграцiйних вiз на рiк iноземцям, якi мають запрошення на роботу в США.

Довiдково: Параграфом 214 Iммiграцiйного та нацiонального акту вiд 1952 року регламентується положення про можливiсть отримання професiйної вiзи Н-1В, яка надає можливiсть працевлаштування в США. Ця категорiя вiз надає право iноземцям, якi мають освiту бакалавра чи рiвнозначний ступiнь або добрi теоретичнi та практичнi знання професiї, тимчасове право на працю.

Надання медичних, соціальних послуг

Невідкладна медична допомога

Медична система США – одна із самих найкращих у світі, але Ви маєте знати, як діяти у випадку виникнення загрози здоров’ю. Кожен, хто проживає або перебуває у США, повинен мати медичну страховку. Перед подорожжю обов’язково дізнайтеся, чи діє Ваша медична страховка на території США. Дізнайтеся всі деталі і тримайте при собі страховий поліс або необхідну про нього інформацію. Якщо дія Вашої медичної страховки не розповсюджується на територію США, то бажано придбати тимчасову туристичну страховку, оскільки стаціонарне лікування в США дуже дороге.

В США немає безкоштовної медичної допомоги. Якщо Ви захворіли або отримали травму, Вам треба згадати один важливий номер: 911. Немає значення, у якій частині країни Ви перебуваєте, за цим номером Ви завжди зможете зв’язатися з місцевими екстреними службами, у тому числі, з поліцією, пожежниками, невідкладною медичною допомогою тощо.

Митні питання тощо

Ввезення та вивезення національної та іноземної валюти не обмежено. Обов’якове декларування стосується суми готівки або похідних фінансових інструментів, що перевищує 10 тисяч доларів США або її еквіваленту в іноземній валюті. Невиконання цієї вимоги може призвести до конфіскації валюти та/або арешту. При ввезені золота декларація обов’язкова.

Митні збори застосовуються до товарів, окрім особистих речей, при їх транспортуванні через кордон США. При цьому використовується Гармонізована система тарифікації в США (HTSUS), що передбачає відповідні тарифні ставки для різних категорій товарів, що імпортуються. Товари придбані у магазинах безмитної торгівлі не на території США звільняються від оподаткування тільки для країни, в якій знаходиться магазин. З товарів, що придбані в американському магазині безмитної торгівлі, також можуть стягуватись митні збори, якщо ви повторно привезете їх у Сполучені Штати. Наприклад, якщо ви купуєте алкогольні напої в магазині безмитної торгівлі в Нью-Йорку перед виїздом в Канаду, а потім привезете їх назад в США, то вони можуть підлягати оподаткуванню. Дозволено безмитне ввезення до 1 американської кварти (946,3 мл) міцних алкогольних напоїв (особам від 21 року); до 200 сигарет або 50 сигар або 4,4 фунти (2 кг) листкового абаку (особам від 21 року); а також предметів особистого користування та подарунків на суму до 100 доларів на людину (алкогольні напої та сигарети не можуть бути віднесені до цього типу товарів, однак сюди може входити додатково до 100 сигар). При цьому в кожному конкретному штаті норми дозволених до ввезення товарів можуть декілька змінюватись. Інформація щодо митних процедур: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/kbyg/customs-duty-info

При перетині кордону для усіх подорожуючих застосовуються вимоги близько 40 державних установ США, зокрема, Служби рибного та мисливського господарства, Міністерства сільського господарства, Центрів з контролю і профілактики захворювань та інших, для того, щоб небезпечні предмети не потрапляли до США та мінімізувати рівень загроз для національної безпеки. Прикладами заборонених для ввозу до США товарів є: небезпечні іграшки, автомобілі, які не захищають пасажирів при аварії, м'ясо диких тварин, слонова кістка, панцир черепахи, підроблені товари, незаконні речовини такі як абсент або рогіпнол. Обмеженими для ввозу товарами є ті, імпорт яких вимагає отримання спеціальних ліцензій або дозволу від федеральних органів, наприклад, вогнепальна зброя, деякі фрукти і овочі, продукти тваринного походження, окремі види тварин. Детальніше: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/kbyg/prohibited-and-restricted-items

Подорож з ліками. Більшість з вироблених за кордоном ліків не схвалено Адміністрацією з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, що означає, що ви не можете ввозити їх в США. Ліки мають бути в оригінальній упаковці з рецептом лікаря, а також у кількості необхідної для подорожі (але не більше ніж на 90 днів). Детальніше: http://1.usa.gov/1yJpUHK

Не беріть з собою їжі або продуктів харчування в США. Більшість продуктів сільського господарства заборонено до провезення в США, оскільки можуть містити комах або віруси. Зокрема, це стосується м'яса, свіжих фруктів і овочів, рослин, насіння, грунту і продуктів, вироблених з тваринних або рослинних матеріалів. Незадекларовані заборонені товари сільського господарства будуть конфісковані, а на подорожуючого може бути накладений штраф. Всі сільськогосподарські предмети, які отримані у випадках добровільної відмови або конфіскації в портах в'їзду, знищуються відповідно до затвердженої методики з метою запобіганню поширенню шкідників і хвороб. Детальніше: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/agricultural-items

Якщо ви подорожуєте з домашньою твариною, то це вимагає дотримання відповідних карантинних процедур та за наявності ветеринарного сертифікату міжнародного зразку зі вказівкою дат зчеплень від сказу та печаткою ветеринарного контролю на виїзді з країни походження. Детальніше: http://ukraine.usembassy.gov/pets.html 

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)                  

Якщо Ви захворіли або отримали травму, Вам треба згадати один важливий номер: 911. Не має значення, в якій частині країни Ви перебуваєте, за цим номером ви завжди зможете зв’язатися з місцевими екстреними службами, у тому числі з поліцією, пожежниками, невідкладною медичною допомогою тощо.

Довідкова служба в межах міста Нью-Йорк - 311.

Якщо Ви потрапили у неприємності, краще всього невідкладно звернутися до Посольства або Генерального консульства, в межах консульського округу якого Ви перебуваєте. Тому завжди майте при собі відповідні номери телефонів.

Посольство України у Сполучених Штатах Америки

Адреса: 3350 M Street NW, Washington DC 20007
Телефон: +1 (202) 349-2920
Факс: +1 (202) 333-0817
E-Mail: emb_us@mfa.gov.ua
Сайт: http://usa.mfa.gov.ua 

Генеральне Консульство України у м. Нью-Йорк

Адреса: 240 East 49 st, New York, NY, 10017
Телефон: +1(212) 371-5690,  +1(212) 371-5691; +1(212)371-6965
Факс: +1(212) 371-5547
E-Mail: gc_usn@mfa.gov.ua
Сайт: http://ny.mfa.gov.ua/ 

Генеральне Консульство України у м. Чикаго

Адреса: 10 East Huron Street, Chicago, IL 60611
Телефон: +1(312) 642-4388
Факс: +1(312) 642-4385
E-Mail: gc_usc@mfa.gov.ua 
Сайт: http://chicago.mfa.gov.ua/ua 

Генеральне Консульство України у м. Сан-Франциско

Адреса: 530 Bush Street, suite 402, San Francisco
Телефон: +1(415) 398-0240
Факс: +1(415) 398-5039
E-Mail: gc_uss@mfa.gov.ua
Сайт: http://san-francisco.mfa.gov.ua/ua

 

Поради громадянам України, які подорожують до Федеративних Штатів Мікронезії

Режим в'їзду: Візовий (крім туристичних поїздок) 

Безпекова ситуація 

На території країни фіксуються випадки крадіжок та насильницьких нападів на мандрівників. Непоодинокі випадки ДТП за участю іноземців через зловживання алкоголем та наркотичними засобами, які є досить розповсюдженими та доступними в Мікронезії.

Рекомендації щодо правил поведінки

Іноземцям рекомендується перебувати на території готелів і уникати подорожей за їхні межі. Якщо Ви вирішили здійснити екскурсію, скористайтеся послугами уповноважених туристичних бюро, що працюють у Вашому готелі.  

Під час перебування в Мікронезії, одягайтеся консервативно і уникайте демонстрації оголених місць тіла.

Уникайте відвідування міста у нічний час. Туристи особливо уразливі для кишенькових крадіжок.

Жінкам рекомендується уникати подорожей поодинці, особливо вночі або в безлюдних місцях. Непоодинокі випадки зґвалтування жінок. Фіксуються  випадки викрадення людей з метою викупу.

Медичні послуги, працевлаштування та соціальні послуги

Медичні заклади та установи охорони здоров'я в Мікронезії існують   на кожному з чотирьох основних островів.

Рівень медичних послуг – низький. Серйозне лікування може бути надано лише за межами Мікронезії і потребує медичної евакуації хворого, яка, через обмеженість необхідного транспорту, не завжди здійснюється вчасно.

Громадянам України перед поїздкою в Мікронезію радимо придбати медичну страховку. При придбанні страховки переконайтеся, що Ваш поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні,  а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Легальне працевлаштування іноземних громадян є дуже обмеженим і може бути пов’язано із низькооплачуваною роботою у сфері обслуговування.

Рівень соціальних послуг низький.

Митні та прикордонні правила

Для в’їзду на територію Мікронезії Ваш паспорт має бути чинним не менше ніж 120 днів від моменту в’їзду. При в’їзді мандрівник має надати заповнену імміграційну форму FSM 5004 та заповнену митну декларацію.

Ваша авіакомпанія надаватиме згадані форми під час польоту до Мікронезії.

Під час перетину кордону з мандрівників стягується збір у розмірі 10 дол. США для островів Похнпей та Кохрае і 20 дол. США острова Чуука.

 Кредитні картки не приймаються і можливість зняти готівку у банкоматі в аеропорту відсутня.

Митні органи країни стягуватимуть податки на імпорт сигарет, тютюну та алкоголю. Особистий багаж мандрівника може бути предметом огляду посадовими особами митних органів.

В Мікронезії існують суворі карантинні правила щодо ввезення продуктів тваринного та рослинного походження.

В Мікронезії існують суворі правила на імпорт або експорт таких товарів як вогнепальна зброя, предмети та матеріали релігійного характеру, предмети старовини, ліки, торговельне обладнання.

Не намагайтеся вивезти предмети релігійного характеру, антикваріат та культурно-мистецькі товари.

Корисні телефони

Телефон екстреної допомоги (поліція, швидка допомога, пожежна служба) – 911.

Телефон поліції в м. Похнпей - 320-222

Поради громадянам України, які подорожують до Ямайки

Режим в'їзду: Безвізовий (до 30 діб з метою туризму та культурного обміну) 

Безпекова ситуація

З точки зору криміногенної ситуації, Ямайка є досить небезпечною країною.

Насильницькі напади та стрілянина відбуваються регулярно в деяких районах Кінгстона і Монтего-Бей. Радимо відмовитися від поїздок до місцевостей з високою загрозою виникнення небезпечних ситуацій, як-от: Моунтін-В'ю, Тренч Тоун, Сади Тіволі, Маніока Piece і Арнетт Гарденс у Кінгстоні,  Фланкерс, Кентербері, Норвуд, Роза Хейтс, Клавер Стріт і Харт-стріт у Монтего-Бей.

Високий рівень злочинності, в т.ч. насильницькі злочини, є серйозною проблемою на Ямайці, зокрема в Кінгстоні та Монтего-Бей і інших великих туристичних районах. Хоча переважна більшість злочинів відбуваються в бідних районах, випадкові акти насильства внаслідок стрілянини можуть траплятися в будь-якому іншому місці. Основну проблему для туристів становлять крадіжки. Фіксуються непоодинокі випадки збройних пограбувань туристів. Криміногенна ситуація посилюється тим фактом, що співробітники поліції часто не мають належного досвіду та фаху для протидії злочинності. Більшість поліцейських підрозділів не мають належного укомплектування зброєю та спеціальними засобами.  Крім того, фіксуються непоодинокі випадки корупції в поліції.

Рекомендації щодо правил поведінки

Туристам слід вжити всіх необхідних заходів обережності, звертати особливу увагу на своє оточення під час подорожі, тримати вікна та двері зачиненими, перебуваючи в транспортному засобі або в готелі.

Мандрівники мають уникати прогулянок поодинці,  повинні виявляти особливу увагу після настання темряви та завжди оминати райони з високим рівнем злочинності. За жодних обставин мандрівники не повинні погоджуватися на автомобільні чи інші прогулянки, які пропонуються сторонніми особами. Такі прогулянки закінчуються, як правило, пограбуванням або навіть сексуальним насиллям.

На Ямайці непоодинокі випадки раптових демонстрацій, в ході яких учасники часто будують барикади або іншим чином блокують вулиці.

Ямайський ЗМІ інформують, що, з точки зору пожежної безпеки, нічні клуби та інші розважальні заклади, здебільшого, не відповідають правилам пожежної безпеки.

У Ямайці на даний час не розвинена інфраструктура для захисту та притулку мандрівників, які можуть потрапити в негоду під час свого перебування на острові.

Щорічно фіксуються випадки сексуальних нападів на іноземних туристів, в т.ч. напади на курортах і навіть за участю обслуговуючого персоналу.

Важливо пам’ятати, що звинувачення у сексуальному нападі, як правило, не отримує належної уваги з боку правоохоронних органів Ямайки. Місцеве законодавство також вимагає присутності жертви на кожній стадії судового процесу. З огляду на таку вимогу, більшість кримінальних справ про сексуальне насилля не завершуються судовими органами Ямайки.

Ямайка є країною із високим рівнем наркоманії. Заборонені наркотичні та психотропні препарати поширюються, у т.ч. в деяких туристичних районах. Використання наркотичних засобів є незаконним на  Ямайці і особу, яка зберігає та/або вживає наркотичні засоби, буде заарештовано. Громадяни України повинні уникати придбання, продажу, зберігання або вживання наркотичних засобів.

Існує високій рівень розповсюдження наркотичних засобів в нічних клубах та інших розважальних закладах. Марихуана, кокаїн, героїн та інші незаконні наркотичні речовини  мають небезпечні для здоров’я людини властивості та їх використання може призвести, окрім проблем із правоохоронними органами, ще й до серйозних наслідків для здоров'я.

Законодавство Ямайки містить низку заборон на певні сексуальні дії. Зокрема, законом заборонено "акти грубої непристойності" (як правило, інтерпретуються як будь-який вид фізичної близькості) між особами однієї статі, публічно або в приватному порядку. Такі дії караються позбавленням волі на термін до 10 років. Дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації широко поширена на Ямайці.

Митні правила

Ввезення свіжих фруктів, овочів, сирого м'яса та риби на територію Ямайки заборонено.

У країнах Карибського басейну існують суворі правила на імпорт або експорт таких товарів як вогнепальна зброя, предмети та матеріали релігійного характеру, предмети старовини, ліки, торговельне обладнання.

Не намагайтеся вивезти предмети релігійного характеру, антикваріат та культурно-мистецькі товари.

Пам’ятайте, що Ямайка - країна з високим рівнем розповсюдження наркотиків, що вимагає особливої уваги до товарів та речей, які вивозяться з території країни.

Непоодинокі випадки, коли навіть у дрібних сувенірах знаходили наркотичні засоби. При цьому туристи і гадки не мали, як наркотичні засоби потрапили до їхніх речей.   

Медична допомога, працевлаштування та соціальні послуги

Рівень медичного обслуговування за своєю якістю є низьким. Основні служби швидкої медичної допомоги перебувають лише в Кінгстоні та Монтего-Бей. Невідкладна медична допомога незадовільна як за якістю, так і за доступністю, в т.ч. транспортних засобів у віддалених частинах країни.

Серйозні проблеми зі здоров'ям вимагають госпіталізації та/або медичної евакуації, яка може коштувати від 15000 до 25000 доларів США (іноді навіть більше). Лікарі та лікарні в Ямайці часто вимагають оплату готівкою ще до надання послуг.

Громадянам України перед подорожжю на Ямайку рекомендується придбати поліс медичного страхування та пересвідчитися у страховій компанії, що Ваш поліс буде доступним для використання на Ямайці і покриватиме витрати на евакуацію з території Ямайки в Україну.

На території Ямайки фіксуються випадки серйозних інфекційних захворювань, зокрема жовтої лихоманки. Отже, перед мандрівкою громадянам України рекомендується зробити відповідні щеплення.

Для громадян України не вбачається за доцільне відвідувати Ямайку з метою працевлаштування з огляду на високій рівень злочинності та низький рівень соціальних послуг.

Валюта та розрахунки

Національною валютою на Ямайці є ямайський долар. Використання кредитних карток є розповсюдженим на Ямайці платіжним засобом. При цьому, радимо уникати зняття коштів в банкоматах, розташованих в місті поза великими торговельними центрами або готелями. При знятті готівки в банкоматі будьте пильними, оскільки непоодинокі випадки нападу на туристів з метою заволодіння їхніми коштами.  

При розрахунках кредитними картками в торговельних центрах або ресторанах будьте уважні, оскільки фіксуються випадки крадіжки коштів із кредитних карток мандрівників. Тому для оплати у магазинах та ресторанах радимо користуватися виключно дебетними картками. Перевіряйте рахунок та обов’язково залишайте при собі чек з магазину або ресторану. Так Вам буде легше довести банку, що транзакцію Ви не здійснювали та стали жертвою шахраїв.

Корисні телефони

Телефон екстреної допомоги (поліція, швидка допомога, пожежна служба) – 119. 

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Маршаллові острови

Режим в'їзду: Візовий 

Безпекова ситуація

Подорожі до Маршаллових островів, здебільшого, вважаються безпечними. Рівень злочинності є відносно низьким.  

Найбільш поширеними злочинами є крадіжки із будинків, готельних номерів і транспортних засобів, а також спорадичні акти вандалізму.

Тримайте номер у готелі або резиденції завжди зачиненим.

Фіксуються випадки бійок та нападів в нічних клубах і барах. 

Рекомендації щодо правил поведінки

Мандрівникам рекомендується одягатися консервативно, оскільки деякі мешканці Маршаллових островів вважають демонстрацію тіла вище коліна образливим для себе жестом.

Усіляко уникайте будь-яких контактів у громадських місцях із особами протилежної статті, навіть якщо це Ваша дружина або чоловік.

Будь-які контакти між особами однієї статі жорстко караються у цій країні. 

Здійснення покупок

Не купуйте підроблені товари, навіть якщо вони є загальнодоступними. Придбання такої продукції є порушенням законодавства цієї країни.

Транспорт

Враховуйте, що на території Маршаллових островів майже немає тротуарів. Системи громадського транспорту не існує, але таксі є недорогими і доступними. Головне місто має одну дорогу, немає вуличних адрес або номерів будинків.

Медична допомога, працевлаштування та соціальні послуги

Медична допомога дуже обмежена. Транспорт для евакуації в медичні установи, які розташовані на двох атолах (Маджуро і Кваджалейн), відсутній.

Громадянам України перед подорожжю до Республіки Маршаллові острови рекомендується придбати поліс медичного страхування. Переконайтеся у страховій компанії, що він буде доступним для використання на Маршаллових островах і покриватиме витрати на евакуацію з території цієї країни в Україну.

Легальне працевлаштування іноземних громадян є дуже обмеженим і може бути пов’язано із роботою у сфері обслуговування.

Рівень соціальних послуг невисокий.

Валюта     

Республіка Маршаллові острови використовує долари США. Два банкомати на Маджуро можна знайти на сайті Банку Гуамі і на курорті Роберта Реймерс. Кілька готелів та ресторанів приймають кредитні картки Visa та MasterCard, при цьому значна частина платіжних операцій проводиться тільки готівкою.

Митні правила

При перетині кордону з іноземних туристів стягуватимуться туристичні збори. Збір для осіб старше 12 років та молодше 60 років становить 20 дол. США, який сплачуватиметься готівкою.

Непоодинокі випадки, коли при перетині кордону із іноземних громадян вимагають надати довідку про відсутність СНІДу.

Радимо мати при собі таку довідку із перекладом англійською мовою та нотаріальним завіренням. 

Митні органи Маршаллових островів суворо забороняють ввезення вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та друкованої або іншої продукції порнографічного характеру.

Товари рослинного та тваринного походження вимагають попередньої сертифікації. 

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Палау

Режим в'їзду: Безвізовий (до 30 діб) 

Безпекова ситуація

В Республіці Палау фіксується невисокий рівень злочинної активності.

Як правило, злочини пов’язані з дрібними крадіжками. Радимо завжди пильнувати за Вашими особистими речами, а також не залишати паспорти й інші проїзні документи без нагляду.

На території м. Корора, де проживає більша частина населення, в цілях безпеки було введено комендантську годину, яка діє з  02:30 до 06:00 з понеділка по четвер; та з 04:00 до 06:00 – з п'ятниці по неділю.

Палау має тропічний клімат з середньорічною температурою 27°C. Середня вологість протягом року становить 82%.  Тайфуни є рідкісним явищем на Палау, оскільки країна знаходиться за межами основної зони тайфунів.

Рекомендації щодо правил поведінки

Враховуйте, що у Палау зафіксовано випадки нападів морських крокодилів на перебуваючих у воді. Спеціальні попереджувальні знаки про наявність крокодилів встановлені не всюди.  

Намагайтеся купатися у тих місцях, які Вам порадять менеджери готелю або Вашої туристичної фірми.

Територія Палау обслуговується різними компаніями таксі, які надають послуги з перевезення між Палау і міжнародним аеропортом Палау. Вартість проїзду від аеропорту до м. Корора становить близько 30 дол. США.

Перш ніж взяти таксі, уточніть у водія вартість проїзду. 

Дороги в Палау знаходяться в доброму стані. Рух по вулицях та трасах правосторонній.

Митні та прикордонні процедури

При перетині кордону треба сплатити туристичний податок в розмірі 30 дол. США та в’їзне мито в розмірі 20 дол. США. Не виключені ситуації, коли при перетині кодону Вас попросять пред’явити зворотній квиток. Не намагайтеся ввезти до країни  свіжі фрукти, овочі, сире м'ясо та рибу.

У Палау існують суворі правила на імпорт або експорт таких товарів як вогнепальна зброя, предмети та матеріали релігійного характеру, предмети старовини, ліки, торговельне обладнання.

Не намагайтеся вивезти предмети релігійного характеру, антикваріат та культурно-мистецькі товари.

Уникайте спроб вивезення підробної продукції (відеокасети, ДВД - диски, тощо).

Працевлаштування та соціальні послуги

Для громадян України не вбачається за доцільне відвідувати Палау з метою працевлаштування з огляду на рівень злочинності та низький рівень оплати та соціальних послуг. Працевлаштування надається, як правило, місцевим мешканцям і пов’язано із сферою обслуговування.

Рівень заробітної платні низький. 

Медична допомога

Надання медичної допомоги в країні є обмеженим. Місцева лікарня розташована в м. Корора і надає стандартне медичне обслуговування. Лікарня обладнана сучасними барокамерами з кваліфікованим оператором, проте доступ до неї обмежений і коштує дуже дорого. Серйозні медичні проблеми  вимагають швидкої евакуації, яка, як правило, здійснюється ефективно.

Пацієнтів доправляють до медичних закладів у м. Маніла, Філіппіни. 

Громадянам України перед подорожжю до Республіки Палау рекомендується придбати поліс медичного страхування. Перед придбанням полісу обов’язково переконайтеся у страховій компанії, що він буде доступним для використання на території Палау і покриватиме витрати на евакуацію з території цієї країни в Україну або до інших держав, на території яких забезпечується якісна медична допомога.

Перед подорожжю радимо зробити необхідні щеплення, оскільки в Палау фіксуються випадки інфекційних захворювань, зокрема жовтої лихоманки.

Корисні телефони

Телефон екстреної допомоги (поліція, швидка допомога, пожежна служба) – 911.

Нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС

Шановні громадяни України!

26 червня 2013 року Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня ц.р., за виключенням окремих положень.

Зазначені зміни, серед іншого, доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Водночас, прикордонні служби більшості держав-членів ЄС при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.

Разом з тим, відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється на період до десяти років з можливістю продовження на такий самий термін.

З метою уникнення ускладнень для громадян України під час подорожей країнами ЄС рекомендуємо подавати до Генерального консульства України в Чикаго пакет документів для оформлення нового паспорта, а не продовження терміну його дії.

 

Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку за кордон

 

Режим в'їзду до іноземних країн для громадян України

 

Порядок в’їзду громадян України на територію Косово (Сербія)

Сербськими компетентними органами наголошується на необхідності в’їзду до Косово і Метохії лише через державний кордон Сербії, а наявність в проїзному документі відміток косовських властей про перетин кордону може розглядатися як порушення міграційно-візового режиму Сербії. У цьому зв’язку особи, які в’їхали до Косово не через територію центральної Сербії, зобов’язані спочатку виїхати з Косово до третьої країни, а потім в’їжджати до Сербії через сербські пункти пропуску на державному кордоні.

Порядок в’їзду громадян України на територію Нагірного Карабаху (Азербайджан) та прилеглих до нього районів

Територія Нагірного Карабаху (Азербайджанська Республіка) та семи прилеглих до нього районів Азербайджанської Республіки (Агдамський, Лачинський, Кельбаджарський, Губадлинський, Зангеланський, Джебраїльський, Фізулінський) є забороненою для відвідування у зв’язку з нагірно-карабаським конфліктом між Азербайджаном та Вірменією.

Відвідування території Нагірного Карабаху без попередньої згоди на це офіційних органів Азербайджану суворо забороняється. Порушення встановленої норми призводить до автоматичного включення іноземців до списку персон нон ґрата для Азербайджану.

Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Нагірного Карабаху наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.

Під посиленим контролем спеціальних служб та сил правопорядку також перебувають прилеглі до окупованої території райони, зокрема Тертерський, Агджабедінський, Бардинський, Геранбойський. Особливу увагу слід приділяти перебуванню у цих районах Азербайджану, оскільки недостатня кількість інформаційно-вказівних знаків може бути причиною критичного наближення до згаданих територій.

У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Нагірного Карабаху та прилеглих до нього семи районів.

Звертаємо також увагу фізичних і юридичних осіб України на те, що ведення будь-якої діяльності, у т.ч. й комерційної, на території Нагірного Карабаху без згоди на це офіційного Баку суворо забороняється.

Порядок в’їзду громадян України на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії (Грузія)

Відповідно до Закону Грузії «Про окуповані території», в’їзд громадян України та інших країн до Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії можливий лише за наявності спеціального дозволу компетентних органів Грузії і тільки з напрямку Зугдідського муніципалітету – до Абхазії, і Горійського муніципалітету – до Цхінвальського регіону/Південної Осетії. В’їзд на ці території з інших напрямів, зокрема через пункти пропуску «Адлер», «Псоу» і «Нижній Зарамаг» з боку Російської Федерації, а також проїзд через них на територію Зугдідського та Горійського районів Грузії заборонений. Порушення діючого режиму розглядається як незаконний перетин кордону, що кримінально переслідується. Вчинення даного злочину карається позбавленням волі строком від двох до чотирьох років  або значним матеріальним штрафом у розмірі від 1000 до 1500 дол. США.

Криміногенна ситуація на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії залишається напруженою. Існує реальна загроза безпеці та життю іноземних громадян, у т.ч. затримання та звинувачення громадян у порушенні порядку в’їзду та перебування на території самопроголошених утворень.

Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.

У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, а також прилеглих до них районів.

Громадянам України, які після 2008 року відвідували територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії і мають в паспортних документах відмітки про проходження прикордонного контролю, також наполегливо рекомендується утриматись від поїздок до Грузії через небезпеку кримінального переслідування.

Звертаємо також увагу на те, що на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії заборонено ведення будь-якої діяльності, зокрема  торговельно-економічної, міжнародне повітряне, морське, залізничне та автомобільне сполучення, користування державними ресурсами, здійснення фінансово-кредитних операцій, операцій з нерухомим майном тощо.

 

http://ukraine.usembassy.gov/pets.html

Мапа


Антигуа і Барбуда

Режим в'їзду: Безвізовий

Безпекова ситуація

Антигуа і Барбуда, в цілому, є країною безпечною для відвідання туристами. Туризм становить значну частину прибутку бюджету цієї країни.

Разом з тим, трапляються насильницькі злочини, в тому числі зґвалтування, вбивства, пограбування. У листопаді 2012 року принаймні 10 туристів із США були пограбовані озброєними особами.

Під час відпочинку на Антигуа і Барбуда завжди уникайте відвідування ізольованих пляжів поодинці, не залишайте цінні речі без нагляду.

Будьте особливо пильні при оренді таксі на Антигуа і Барбуда. Переконайтеся, що таксист має ліцензію та є членом Асоціації офіційних таксі. Водії, що не мають ліцензії, нерідко вимагають гроші у пасажирів навіть  незважаючи на те, що тариф було узгоджено заздалегідь.

Під час перебування на Антигуа і Барбуда намагайтесь харчуватися та відпочивати  у Вашому готелі, екскурсійні подорожі здійснювати у супроводі гіда, рекомендованого екскурсійним бюро при Вашому готелі.

Митні правила

При перетині кордону офіцери служби прикордонного контролю запитуватимуть інформацію про місце перебування/проживання в країні, наявність коштів, необхідних для перебування на Антигуа і Барбуда, а також наявність зворотного авіаквитка.

При перетині кордону мандрівнику доведеться сплатити туристичний збір у розмірі приблизно 30 дол. США.

При перетині кордону офіцери служби прикордонного контролю можуть запитати у мандрівника медичну довідку про відсутність захворювання на СНІД. Радимо мати при собі таку довідку разом із перекладом англійською мовою та нотаріальним засвідченням.  

Не намагайтеся ввезти до країни свіжі овочі, фрукти, м'ясо, птицю або рибу. 

 У країнах Карибського басейну існують суворі правила імпорту або експорту таких товарів як вогнепальна зброя, предмети та матеріали релігійного характеру, предмети старовини, ліки, торговельне обладнання.

Не намагайтеся вивезти з країни предмети релігійного характеру,  антикваріат та культурно-мистецькі товари.

Покупки

Не купуйте контрафактної та піратської продукції, навіть якщо вони є загальнодоступними. Купуючи таку продукцію, Ви не тільки порушуєте законодавство Антигуа і Барбуда, але ще й наражаєте себе на небезпеку отруєння або тяжкого захворювання.

Умови працевлаштування та соціальні послуги

Антигуа і Барбуда є країною курортною, в якій відсутні великі промислові об’єкти. Легальне працевлаштування надається, в першу чергу, місцевим мешканцям при досить низькому рівні соціальних послуг.       

Найбільш розповсюдженим видом працевлаштування іноземців є робота в яхт-клубах та розважальних закладах. При цьому варто враховувати, що перевага при працевлаштуванні надається місцевим мешканцям. Іноземні громадяни можуть розраховувати на високий рівень оплати лише у випадку роботи висококваліфікованими спеціалістами (інженери, фахівці вузького профілю).

При цьому варто зазначити, що українські дипломи про вищу освіту не зажди визнаються на Антигуа і Барбуда.

Медичні послуги

На Антигуа і Барбуда працює обмежена кількість кваліфікованих лікарів. Система медичної допомоги обмежується однією державною лікарнею і двома приватними клініками. Основним медичним закладом на Антигуа і Барбуда є шпиталь Святого Джона.

Серйозні проблеми зі здоров'ям у туристів, які потребують госпіталізації та/або медичної евакуації в країну свого громадянства, можуть коштувати тисячі доларів США. Лікарі та лікарні часто вимагають негайної оплати готівкою за медичні послуги. На жаль, система медичних послуг за рахунок страхування не є досить розповсюдженою.

Громадянам України перед поїздкою до Антигуа і Барбуда радимо придбати поліс медичного страхування. При придбанні страховки переконайтеся, що Ваш поліс покриватиме видатки на медичну допомогу на Антигуа і Барбуда, а також можливі витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати за медичні послуги власним коштом із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Корисні телефони

Шпиталь Святого Джона - (268) 462-0251

Телефон екстреної допомоги (поліція, швидка допомога, пожежна служба) – 911.

Мапа


Тринідад і Тобаго

Режим в'їзду: Візовий

Безпекова ситуація

Рівень насильницьких злочинів у країні  залишається високим на обох островах. Туристам рекомендується проявляти обережність і здоровий глузд як в містах, так і у сільській місцевості. Будьте особливо обережними під час поїздок в темний час доби від аеропорту Тринідаду до готелю. Непоодинокі випадки пограбування туристів, інколи навіть із використанням зброї.

Грабіжники починають відслідковувати свою жертву ще з моменту прибуття пасажирів до аеропорту.

Уникайте відвідування міста у нічний час. Туристи особливо потерпають від кишенькових крадіжок.

Жінкам рекомендується уникати подорожей поодинці, особливо вночі або в безлюдних місцях. Непоодинокі випадки зґвалтування жінок. Фіксуються  випадки викрадення людей з метою викупу.

Розповсюджені різноманітні види шахрайства, у тому числі фінансове. У випадку отримання SMS-повідомлення або листа через електронну пошту, не надавайте інформацію про себе, своїх близьких та, особливо, інформацію про банківські рахунки та номери кредитних та дебетних карток.

Не купуйте контрафактної та піратської продукції, навіть якщо вони є загальнодоступними.

Умови працевлаштування та соціальні послуги

Тринідад і Тобаго є країною курортною. На острові Тринідад існують деякі нафтові родовища, на яких працює місцеве населення. Легальне працевлаштування надається місцевим мешканцям при досить низькому рівні соціальних послуг. Як правило, іноземні громадяни отримують дозвіл на працевлаштування, якщо вони прибувають з метою волонтерської або місіонерської  діяльності.

Митні та прикордонні правила

Для відвідання Тринідад і Тобаго громадянам України потрібна віза, яка оформлюється через Посольство Великої Британії в Україні. Оформлення віз в аеропорту, навіть особам, що прибули з туристичною метою, не проводиться.

Не намагайтеся ввезти до країни свіжі овочі, фрукти, м'ясо, птицю або рибу.   

Ввіз на територію Тринідад і Тобаго військового одягу та камуфляжу заборонений. Ввезення такого одягу дозволяється лише офіційним іноземним військовим делегаціям. 

У країнах Карибського басейну існують суворі правила на імпорт або експорт таких товарів як вогнепальна зброя, предмети та матеріали релігійного характеру, предмети старовини, ліки, торговельне обладнання.

Не намагайтеся вивезти предмети релігійного характеру, антикваріат та культурно-мистецькі товари.

Медичні послуги

Медичні послуги за своєю якістю перебувають на низькому рівні. В державних лікарнях, через низьку зарплатню, періодично виникають страйки. Карет швидкої допомоги не вистачає, що призводить до тривалого очікування прибуття швидкої. Деякі карети не укомплектовані навіть елементарними засобами першої медичної допомоги. Наявні проблеми із ліками та  медикаментами.

Порівняно якісна невідкладна медична допомога надається у приватних лікарнях, які за вартістю послуг є дорогими. Перед наданням допомоги в приватній лікарні пацієнта можуть попросити сплатити вартість послуг.

Серйозні проблеми зі здоров'ям у туристів потребують медичної евакуації мандрівника в країну його громадянства. На жаль, надання медичних послуг за рахунок страхування не є досить розповсюдженим.

Громадянам України перед поїздкою до Тринідад і Тобаго радимо придбати медичну страховку, що покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні, а також можливі витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати за медичні послуги за власний кошт із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Зверніть увагу, що на Тринідад і Тобаго фіксуються випадки інфекційних захворювань, зокрема жовтої лихоманки. Радимо перед поїздкою зробити необхідні щеплення.

Корисні номери

Поліція: 999, Пожежна охорона: 990, невідкладна медична допомога: 990 або 811, берегова охорона: 634-4440.

Мапа


View Larger Map