Посольство України в Сполучених Штатах Америки

Київ 10:06

22 грудня 2019 р. набирає чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Північна Македонія

06 грудня 2019, 10:59

22 грудня 2019 р. набирає чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Північна Македонія про умови взаємних поїздок громадян, вчинена 12 липня 2019 р. у м. Скоп’є.

Угода передбачає запровадження на постійній основі безвізового в’їзду, виїзду, транзитного проїзду та перебування громадян України та Республіки Північна Македонія на території іншої з держав за дійсними біометричними проїзними документами упродовж строку, що не перевищує 90 днів протягом 180 днів.

Положеннями Угоди також передбачається звільнення громадян України і Республіки Північна Македонія від вимоги оформлення довгострокових віз з метою працевлаштування, навчання, возз’єднання сім’ї та імміграції та скасування консульського збору за оформлення закордонними дипломатичними установами двох держав інших категорій довгострокових віз (за метою в’їзду) громадянам України і Республіки Північна Македонія.

Нагадуємо, що до набрання Угодою чинності (тобто у період по 21.12.2019 включно) для громадян України та Республіки Північна Македонія зберігається можливість безвізового в’їзду і перебування в іншій з держав строком до 90 днів протягом 180 днів відповідно до прийнятих Україною та Республікою Північна Македонія у 2018 р. симетричних односторонніх рішень про тимчасове скасування візових вимог для громадян іншої з держав.

Реалізація положень Угоди сприятиме інтенсифікації міжлюдських та ділових контактів між Україною і Республікою Північна Македонія, а також розвиткові двостороннього співробітництва в політичній, економічній, культурно-гуманітарній та інших сферах